![]() |
MEIE KOOLITUSED KESKKONNAHARIDUSE TULEMAS -
20.mai.2014
Toimub kogemusõppe projekti "Säästva arengu õppeprogramm ja süsiniku vähendamise õpetus koolides"
tutvustav infoseminar "Ökosüsteem klassiruumis", kus viimase kahe aasta jooksul õppetöös toimunust
annavad ülevaate teiste seas ka lapsed Sikupilli - ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumist. Algne idee sai alguse Findhorni ökokogukonnast, kus koostati projekt Põhja-Šotimaa koolidele. Selle aktiivse kogemusõppel baseeruva programmiga on entusiastlikult tegelenud üle mitme tuhande lapse ja paljude õpetajate alates 2010. aastast. Tegevuseks on välja töötatud kaks metoodilist juhendit/õppekava - I ja II kooliastmele ning III ja gümnaasiumi kooliastmele. Mõlemad õppekavad sobituvad hästi ka Eesti riikliku õppekavaga. Õppevahendi Eestisse toomise ja eestindamisega on viimased 2 aastat tegelenud Järvamaal tegutsev keskkonnaharidusprojektidega tegelev väike Sotsiaalne Ettevõte Equilibre MTÜ. Koostööprojekt on sõlmitud Roosna-Alliku valla ja Šotimaa Morray vallaga, et vahetada häid õppekogemusi kahe riigi vahel. Projekti on rahastanud nii Suurbritannia saatkond kui Archimedese SA. Õppevahend on ära märgitud ka Keskkonnakäpa kandidaatide hulgas ning varasemat kajastust leidnud nii Eesti ajakirjanduses kui UNESCO Läänemere Projektis. "Läänemere Projekt (The Baltic Sea Project - BSP) on tegutsenud juba 25.aastat UNESCO koolide võrgustikus parema Läänemere seisundi, keskkonnateadlikkuse ja säästva arengu hariduse nimel. Kogemusõpe on üks meie peamisi õppemeetodeid ja seetõttu tunneme huvi ka "EcoKit" vastu." lisas Gedy Siimenson, BSP üldkoordinaator. 2007 aastal loodud MTÜ Equilibre missiooniks on toetada inimese sisemist tasakaalu läbi loodustunnetuse arendamise, loomadega suhtlemise ning tervist toetava elukeskkonna loomise. MTÜ on rajanud Kesk-Eestisse teraapia- ja koolituskeskuse - Hobukooli Park, kus lisaks ratsutamisteraapiale tegeletakse ka praktiliste keskkonnaharidusprojektidega. Eelnimetatud praktilisi õppevahendeid saab edaspidi tellida just Hobukooli Pargist, Järvamaalt. Projekti rahastatakse EL elukestva õppe Comeniuse Regio programmist SA Archimedese vahendusel. TOIMUNUD - 20.aprill.2014
Põhuehituse töötuba Hara külas, Lahemaal ÖKOMÄSS 2013 – KULTUURI JA KESKKONNA KOHTUMISPAIK Tervistav (p)õhk minu Kodus
Praktiline koolitus tervisliku sisekliima loomiseks elu- ja tööruumis 13. Juulil Kreisilinnapäev Paides. Kreisilinnapäeval on muude tegevuste hulgas võimalik näha ja proovida Koordi küla savist meisterdatud erinevaid seinakonstruktsioone ja osaleda ka väikestes töötubades, kus arutelud eritehnikate üle ja saab ka väikestviisi kätt proovida. Saviehituse koolitus - Sinu Savist Maja
Praktiline koolitus toimub Hobukooli Pargis.
TEEMA
Edaspidi oskad planeerida ja ehitada huvitava ja nägusa, KUIDAS OSALEDA SAAB Registreeri end kuni 2.juulini telefonil 56 203 777 või e-mailil sven @ equilibre.ee
Kaasa võtta sobilik riietus, varustusega telk ja hea tuju. 2013 märts 9.03 kell 10-16 toimus koolituste sarja "Meistrilt Meistrile" järgmine osa - "Vanapaberist seinakrohv". Koolituse täpsem kirjeldus SIIT Koolitust toetab MTÜ Järva Arengu Partnerid. Aitäh.
2013 esimesel poolaastal on valmimas Equilibre teraapiahobustele viilhall. Projekti aitab ellu viia kohalik Leader grupp, finantside eest oleme tänulikud PRIALE.
2012, September - Findhorn EcoKit Algas rahvusvaheline keskkonnahariduse projekt "Findhorn EcoKit" Findhorn EcoKit projekt on kaheaastane, kahe sarnase maapiirkonna vaheline koostööprojekt. Piirkondadeks on Morayshire Šotimaal ja Roosna-Alliku vald Kesk-Eestis. Moray mägismaa alade hulka kuulub mitmeid looduskauneid maa-alasid hästi säilinud fauna ja floraga. Üks neist piirneb Findhorni Kogukonnaga. Roosna-Alliku kool asub vanas ajaloolises mõisas, ümbritsetuna looduskaitse alast, kus asub rikkalikult allikaid. Mõlema valla kõrgemad prioriteedid on seotud keskkonnahoidu toetavate projektide ja sellealase teadlikkuse tõstmisega. Samuti jagavad kummagi riigi vallad samu seisukohti laste teemakohast haridust puudutavates küsimustes, mõlema poole jaoks on oluline tõsta laste teadlikkust kliimamuutuste globaalsest vastutusest ning Maakera säilitamise vajadusest. Findhorni EcoKit on kogemusõppel põhinev haridusprogramm, mis toetab arusaamist ökosüsteemidest, kõige elava omavahelistest seostest, terviksüsteemi teooriast, süvaökoloogiast ja taastuvatest energiallikatest. See praktiline programm leiab aset klassiruumis ja on mõeldud õpetajatele ning kooliõpilastele. Antud projekt viib kokku Roosna-Alliku põhikooli ja Tallinna Ülikooli ühendades need omakorda Moray algkooli ning Findhorni Kogukonnaga. Projekti lõppedes jäävad koolide kasutusse vastavad teadus-tehnilised seadmed ja õppematerjalid, mida Eesti haridussüsteemis edasi rakendada. Projekti rahastatakse EL elukestva õppe Comeniuse Regio programmist SA Archimedese vahendusel. 2012, September - Ecoland Toimus koostööprojekt Järvamaa Arengu Partnerid MTÜ ga, kus meie ühing oli projekti lõppkoosolekul Soomes, Uusikaupunkis ja tegime ettekande 2011 ja 2012 jooksul toimunud loodusehituse projektidest ning Kareda Vallamajas toimunud ennistustöödest ning koolitustest. 2012, Juulis, Augustis, Septembris - Suurte põhupakkidega maja ehitus Praktiliselt kogu selle suve kestab meie hoonetele lisanduva põhumaja ehitus. Ehitame hübriid-konstruktsioonil (100a vanadest palkidest akende-uste karbid + kandvad põhupakid) suurtest põhupakkidest ellipsi kujulist mõnusat majakest (veidi üle 200 m2). Kui sul huvi osaleda ehitusprotsessis siis võta palun aegsasti ühendust ja valmistu põnevaks loodusehituse kogemuseks!
2012, suvised koolitused Euroopas Euroopas toimuvatest teemakohastest koolitustest ja töötubadest saate väikese ülevaate siit lehelt - Strawbale-net.eu 2012, 14. Juuli Kreisilinnapäev Paides. Lembitu pargis oli võimalus Kreisilinnapäeval muude tegevuste hulgas näha ja proovida Koordi küla savist meisterdatud erinevaid seinakonstruktsioone. Samuti õppisime põhust maja ehituse nippe. Kohale oli tulnud palju huvilisi, usinamad meisterdajad teenisid töötasuna ka PAI-sid, kohalikku raha!
Õppisime ühiselt midagi põnevat, ehitades materjalidest, mis pole tervisele kahjulikud ja ei koorma
keskkonda ka peale meie eluaega!
2011 10.september
2011 7.september Toimus praktiline koolitus TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonnale, kus tegime tutvust kergsaviplokkide valmistamise ning savi-põhuseina ehitusega vitspunutisele (wattle and daub wall structure). Koolitust toetas ProNatMat.
Projekti rahastati osaliselt EAS Kohaliku Omaalgatuse Programmist.
2011, 28-29. juuli savikrohv Koordi külas Kahepäevane kohalikke naturaalseid ehitusmaterjale tutvustav rahvusvaheline koolitus. Koolituse raames krohviti viimistluskiht savi-paku majale, loodi reljeefseid kujundeid varemkrohvitud seinale ning lisaks anti ka lühiülevaade teraapia-tööst hobustega. Projekt kuulus koolituste sarja ProNatMat ja seda rahastas Euroopa Liit Interreg IV programmist. Aitäh.
2011, 8. Juuli Kreisilinnapäev Paides. SRIKi hoovil saab Kreisilinnapäeval näha ja proovida Koordi küla savist segatud traditsioonilist savikrohvi. Seda kollase tooniga krohvi on kasutatud juba 1850 aastal nii Esna kui Vodja mõisas ja ka Koordi küla rehielamute palkseintel. Kohalik meister annab nõu, kuidas vanades majades ajaga lagunenud savikrohvi parandada ja milliseid töövõtteid ning materjale üldse tol ajal kasutati. Samuti saab näpunäiteid tänapäevase hoone sisekliima parandamiseks looduslikke materjale kasutades. Tule kohale, õpime looduselt ja püsime terved! Projekti toetab ka JAP MTÜ, kohalik Leader tegevusgrupp Ecoland projekti raames. Aitäh
2011 august
Project duration: 7 August 2011 - 18 August 2011
We organise with our good partner NPO Equilibre a 10-days workshop for 20 persons, where both in theory and practice the following topics will be covered:
Contact Info:
Kõik koolituspäevad kestavad 10.00 - 16.00ni, vahepeal on 1h lõunaks kl.13-14.00. Loeng on inimestele, kes on rajamas oma kodu või planeerimas ümberkorraldusi oma töö- ja eluruumides. Kes seisavad silmitsi hingamisteedehaigustega ja on valmis ümber kujundama enda või oma laste toa sisekliima tervislikkusest lähtuvalt.
Koolitus on suunatud neile: |